KOBİLERİMİZİ DÜNYA’YA AÇACAĞIZ
KOBİLERİMİZİ DÜNYA’YA AÇACAĞIZ
13/07/2018 Cuma

Akşehir Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Emin Makascı, TOBB’un işbirliğinde, Ekonomi Bakanlığı’nın destekleriyle, Halkbank ve Vakıfbank’ın katkılarıyla başlatılan E- İhracat Seferberliği projesine ilişkin açıklamada bulundu.


 
Akşehir TSO Başkanı Ahmet Emin Makascı, “TOBB’a bağlı Oda/Borsaların üyesi şirketlerin ihracat performanslarını güçlendirileceğini ve bu kapsamda, şirketlerimizin, dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinden biri olan, Alibaba’ya üyeliklerinin destekleneceğini belirtti. Firmaların bu platformlara üye olmak için ödemeleri gereken bedelin ön finansmanını da TOBB’un yapacağını ve sonrasında üyelik bedelinin yüzde 80’ini Ekonomi Bakanlığı, geri kalan yüzde 20’yi, Halkbank ve Vakıfbank karşılayacağını açıkladı. Böylece firmalarımız, herhangi bir bedel ödemeden, küresel pazar yerlerine üye olabilecektir.” dedi.
 
Başkan Makascı, bu amaca yönelik olarak üyelerimizin E-Ticaret Sitelerine Toplu Üyelik Desteği Başvuru Formunu (https://tobb.org.tr/eihracat/) doldurmaları gerektiğini ve tebliğe uygun firmaların ilgili destekten yararlanacağını belirtti.
 
 
 
 
DİĞER HABERLER
TOBB LOGO Logo
Tobb Akredite Logo
Akşehir Osb Logo
Abigem Logo
Etü Logo
Resmi Gazete Logo
Ekonomi Bakanlığı Logo
kosgeb Logo
Teknokent Logo
mevka Logo
Rekabet Kurumu Logo
Kgf Logo
Mail Listemize Katılın
Formu kullanarak mail listemize katılabilir,
yeniliklerden ve duyurulardan anında haberdar olabilirsiniz.