AKŞEHİR TSO’NUN FRANSA ÇIKARTMASI BAŞARIYLA TAMAMLANDI
AKŞEHİR TSO’NUN FRANSA ÇIKARTMASI BAŞARIYLA TAMAMLANDI
31/10/2018 Çarşamba

Akşehir Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Emin Makascı, Odamız tarafından düzenlenen Paris Sial Gıda Fuarı Ziyareti ve İş Gezisinin tamamlandığını belirtti.Fransız Türk Ticaret Odası İle Görüşme Yapıldı
Odamızın programı çerçevesinde Fransız Türk Ticaret Odası Başkanı Selçuk Önder ile görüşüldü. Yapılan görüşme çerçevesinde Odalar arası üyelerimizin karşılıklı fayda sağlamaları Fransa ve Türkiye pazarlarında mal satmaları, üretmeleri ve işletme sahibi olmalarında karşılaşacakları güçlüklerin giderilmesine yardımcı olunması için işbirliği protokolü imzalandı.

Paris Sial 2018 Gıda Fuarına Katılan Firmaların Ürünleri İncelendi
Fransa'nın başkenti Paris'te iki yılda bir gerçekleştirilen SIAL Paris 2018 gıda ürünleri ve teknolojileri fuarına bu yıl 7 ayrı ihtisas salonunda 109 farklı ülkeden 7 bin 336 firma stantının bulunduğu belirtildi. Üyelerin fuarda son trend ürünler ve yenilikçi gıda teknolojilerinin sergilendiği uluslararası stantları gezerek incelemelerde bulunduğu açıklandı. Dünya gıda sektörünün uluslararası buluşma noktası olarak kabul edilen fuarda Akşehir TSO üyeleri, paketlenmiş ve hazır gıdalar başta olmak üzere son gıda teknolojilerinin sergilendiği stantlarda ki gıda tedarikçileri / üreticileri ile fikir teatisinde bulunduğu ifade edildi. Fuarda özellikle bisküvi, çikolata, şekerleme, dondurulmuş gıda, gıda teknolojileri ve ekipmanları, içecekler, kümes hayvanları, organik gıda alanındaki ürünlerin dikkat çektiği vurgulandı.

Business To Business (B2B) Görüşmeleri Gerçekleştirildi
Akşehir Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Emin Makascı, iş gezisine katılan firmaların eşleştirilerek ikili iş görüşmeleri Business to Business (B2B) faaliyetine katkı sağlaması konusunda göstermiş olduğu yardımlar için Fransız Türk Ticaret Odası Başkanı Selçuk Önder’e plaket takdim etti. Odalarımız bünyesinde ki firmaların ulusallaştırılması noktasındaki desteklerinin devamını diledi.
Akşehir TSO Paris Sial Gıda Fuarı Ziyareti ve İş Gezisi programına katılan üyeler değerlendirmelerinde, Fransa pazarı hakkında bilgi edinme ve Fransız firmalarıyla ikili iş görüşmeleri gerçekleştirmenin verimli olduğu ve fuarının dünya çapında iş bağlantıları kurmak ve gıda sektöründeki gelişmeleri daha yakından takip etmek adına son derece faydalı geçtiğini ifade edildi.

Paris Büyükelçiliği Ticaret Müşaviri ile İstişare Edildi
Başkan Makascı, T.C. Paris Büyükelçiliği Ticaret Müşaviri F.Özlem Nurdanlı ile yaptığı görüşmede Fransız pazarı ve yenilikler hakkında bilgi alışverişinde bulundu. Türkiye ve Fransa arasındaki ekonomik ve ticari iş birliği faaliyetleri hakkında bilgiler aldı ve Odamızın faaliyetleri hakkında bilgilendirmede bulundu. Görüşmenin sonunda T.C. Paris Büyükelçiliği Ticaret Müşaviri F.Özlem Nurdanlı’nın ihracatçılarımıza ve ülkemize yönelik yardımları dolayısıyla plaket takdim etti.

Akşehir Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Emin Makascı, yapılan iş gezisisin güzel ve verimli bir gezi olduğunun altını çizerek “ Gıda Sektörü alanın da yapılan iş ve fuar gezisinden güzel sonuçlarla dönmüş olmaktan mutluluk duyuyorum. Değerli işadamlarımıza da böyle bir gezide bizlere destek oldukları için teşekkür ediyorum. Fransız-Türk Ticaret Odası ile yaptığımız işbirliği protokolü ile de bu iş seyahatimizi taçlandırmış olduk. Hedefimiz Fransız Türk Ticaret Odası’nın bize sunduğu firmalarımızı ulusallaştırmaya yönelik teklifini değerlendirerek gerekli girişimlerde bulunmaktır. Bu konuda fuar ziyaretimizde üyelerimizin geliştirilmesi noktasında yurt dışındaki uluslararası fuarlara stant açma fikrini değerlendirmeye alacağız. Bu konuda bizlere ilham veren uzak bir mesafede bizlere yol gösteren T.C. Paris Büyükelçiliği Ticaret Müşaviri F.Özlem Nurdanlı’ya ve Paris Ticaret Müşavirliğimizdeki çalışanlarına da görevlerinde başarılar diledi. Ticaret alanında yaptığımız görüşmelerin daha ileriye taşınarak bölgemizin ve ülkemizin ekonomisine katkı sağlayacağına inanıyorum” dedi.

Başkan Makascı, konuşmasının devamında ileriye dönük yatırımların arttırılması ve bölgemizin kalkınmasının sağlanması noktasında bu tür organizasyonların yeni ticaret imkanı kattığını ve yeni pazar alanları oluşturduğunu söyleyerek gezide emeği herkese teşekkürlerini sundu.
FRANSA İŞ VE FUAR GEZİSİ SONUÇ RAPORU İÇİN TIKLAYINIZ.

 

DİĞER HABERLER
TOBB LOGO Logo
Tobb Akredite Logo
Akşehir Osb Logo
Abigem Logo
Etü Logo
Resmi Gazete Logo
Ekonomi Bakanlığı Logo
kosgeb Logo
Teknokent Logo
mevka Logo
Rekabet Kurumu Logo
Kgf Logo
Mail Listemize Katılın
Formu kullanarak mail listemize katılabilir,
yeniliklerden ve duyurulardan anında haberdar olabilirsiniz.