AKŞEHİR TİCARET VE SANAYİ ODASI

TR EN
arama..
reklam
ÜYE GİRİŞİ
FİRMA REHBERİ
Firmanızı
EKLEYİN
reklam
reklam
reklam
reklam
Akşehir

 
 
DÜNYANIN ORTASINDAN
 
Diyar-ı Nasreddin Hoca Akşehir için, hocamız “Dünyanın Ortasıdır” unvanı yakıştırmıştır. Ne kadar güzel söylemiş; gülmecenin merkezi, Hoşgörünün merkezi, ticaretin merkezi, İstiklal mücadelemizin merkezi olan bir şehir için en güzel yakıştırmadır.

Akşehir Ticaret ve Sanayi Odası 1921 yılında kurulmuş, Türkiye’ nin en köklü ticari kuruluşlarından biridir. Akşehir; Selçuklunun en önemli yerleşim yeri, Osmanlının Sancak beyliklerinden; 21 medrese(fakülte) ile ilim ve kültür merkezi bir şehirdir.

Ülkemizin ilk ticari kuruluşlarının merkezidir. İlk özel bankalardan olan “ Akşehir Bankası”, ilk yabancı sermayeli işletmelerden olan” Pazarkaya Numune Çiftliği” şehrimizde kurulmuştur. İlk helva üretim işletmelerinden bir şehrimizde 1880 yılından beri faaliyettedir.

Batı Cephesi Karargâh Komutanlığı merkezi olarak,” İstiklal Mücadelemizin” temeli burada atılmış ve Büyük Taarruz kararı şehrimizde alınmıştır.

Şehrimizin tüm bu birikimlerin sergilendiği üç müzemiz bulunmaktadır. “Batı Cephesi Karargâh Müzesi”, “Taş Eserler Müzesi” ve “Nasreddin Hoca Arkeoloji ve Etnografya Müzesi” ziyaretçilerine tarih yolculuğu yaptırmaktadır.

“Selçukludan Günümüze Akşehir” çalışmamız şehrimizin taşıdığı misyonu gelecek kuşaklara aktarmaya vesile olacaktır.

Tarihin derinliklerinden günümüze ulaşmış, bu toprakların “tapu senedi” sayılan kültür varlıklarımızı tanımanıza, öğrenmenize ve gezmenize vesile olmak; bir sivil toplum kuruluşu olarak temel misyonumuzdur.

2012-2016 Akşehir TSO Stratejik planı hedefimize uygun olarak yöremizin , “Kültür Turizmi” destinasyonu olmasına katkı sağlamaktır.

Siz değerli misafirlerimizi Akşehir de ağırlamaktan onur duymaktayız.

 

    

Akşehir Broşür Haritası(TR)  Akşehir Haritası(TR)

Akşehir Broşür Haritası(EN) Akşehir Haritası(EN)

Akşehir Broşür Haritası(FR) Akşehir Haritası(FR)

 

BAŞKAN 'DAN
AKŞEHİRTSO Başkanı
Ahmet Emin MAKASCI
MAİL BÜLTENİ
Anket
Yeni Web Sayfamızı Nasıl Buldunuz
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam