ASYA KALKINMA BANKASI İŞ FIRSATLARI SEMİNERİ (WEBINAR)
11/10/2021 Pazartesi

Sayın Üyemiz,

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği'nden (TOBB) alınan yazıda, daha önce 17 Eylül 2020 tarihinde TOBB ve Asya Kalkınma Bankası işbirliğinde 1. Asya Kalkınma Bankası İş Fırsatları Seminerinin düzenlendiği ve bankanın yapısı, faaliyetleri ve enerji ile ulaştırma altyapı sektöründe finanse edilen projelerin ele alındığı belirtilmektedir.

Yazıda devamla, 20 Ekim 2021 Çarşamba günü 10.00-11.45 saatleri arasında çevrim içi olarak 2. Asya Kalkınma Bankası İş Fırsatları Seminerinin düzenlenmesinin planlandığı, Türkçe-İngilizce simultane tercüme hizmeti sağlanacak olan Seminerde, Asya Kalkınma Bankası temsilcileri tarafından katılımcılara yenilenebilir enerji ve uygun fiyatlı konut proje imkânları ile Bankanın iş yapma ve tedarik süreçleri hakkında bilgi verileceği, Seminere katılacak firmaların Asya Kalkınma Bankası uzmanlarına soru sorma imkânı bulacağı ifade edilmektedir.

Taslak programı ekte sunulan söz konusu Seminere katılmak isteyen üyelerimizin kayıtlarını (İngilizce olarak) i https://adb.tobb.org.tr adresinden en geç 15 Ekim 2021 Pazartesi günü mesai bitimine kadar tamamlamaları gerektiği hususunu bilgilerinize sunarız.

Saygılarımızla,
 
Notlar:
1.      Asya Kalkınma Bankası (Asian Development Bank/ADB) dünyanın en önemli bölgesel kalkınma bankaları arasında yer almaktadır.
2.      1966 yılında kurulmuş olan ADB'ye şu anda, aralarında Türkiye'nin de yer aldığı 68 ülke üye olmuş olup bu ülkelerin 49'u Asya-Pasifik bölgesinde bulunmaktadır.
3.      Merkezi Filipinler'in başkenti Manila'da olan bankanın aynı zamanda 31 ülkede ofisi vardır.
4.      Türkiye, Türk özel sektörüne yeni pazar olanakları açılması ve Orta Asya'daki Türk Cumhuriyetlerinin kalkınmasına destek olunması amacıyla, Asya Kalkınma Bankası'na 1991 yılında "donör ülke" statüsü ile üye olmuştur.
5.      Asya'nın kalkınmakta olan ülkelerinde Asya Kalkınma Bankası tarafından finanse edilen projelerde 1997 yılından bu yana özellikle inşaat alanında faaliyet gösteren Türk firmaları Bankanın projelerine malzeme, ürün, hizmet ve danışmanlık sağlayabilmekte ve bu kapsamda Asya Kalkınma Bankası'nın ihalelerine teklif verebilmektedir.


Ek Listesi:
 Taslak Program.pdf


TOBB LOGO Logo
Tobb Akredite Logo
Akşehir Osb Logo
Abigem Logo
Etü Logo
Resmi Gazete Logo
Ekonomi Bakanlığı Logo
kosgeb Logo
Teknokent Logo
mevka Logo
Rekabet Kurumu Logo
Kgf Logo
Mail Listemize Katılın
Formu kullanarak mail listemize katılabilir,
yeniliklerden ve duyurulardan anında haberdar olabilirsiniz.