İHALE İLANI (PORTEKİZ)
05/01/2022 Çarşamba

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden (TOBB) alınan yazıda, T.C. Lizbon Ticaret Müşavirliği'nin bir yazısına istinaden, Portekiz’de bir kamu iştiraki olan “Combois de Portugal, E.P.E”, şirketi tarafından 819 milyon Avroluk bir ihale açıldığı belirtilmektedir.


Söz konusu ihalenin; tren vagonu, tramvay ve bunların bakımı ile bakım istasyonu yapımını kapsadığı iletilmektedir. İhale çerçevesinde 819 milyon Avroluk alım yapılacağı; bunun 117 tanesinin elektrikli lokomotif olacağı (62'sinin şehir merkezi, 55'inin şehirler arası ulaşım için alınacağı), park alanları, özel yedek parçalar da dahil olmak üzere 18 adet lokomotif daha alınabileceği; vagon bakım istasyonu yapımının da ihaleye dahil olduğu ifade edilmektedir.

İhale detaylarına ilişkin bilgilerin www.acingov.pt adresinden (ilgilenen şirketlerce adlarıyla kaydolarak) alınabileceği, ihalede verilecek fiyat tekliflerinin tek kriter olmayacağı ve diğer detayların ihale dokümanında yer aldığı, ihaleye teklif süresinin ise 5 Nisan 2022’de son bulacağı belirtilmektedir.
İhale Bedeli: 819.000.000 Avro

İhaleyi açan şirketin adı: CP-Comboios de Portugal, E.P.E.

E-mail: compras@cp.pt

İhale bağlantısı: https://atso.xyz/SsGi1

Üyelerimizin bilgisine sunulur.
 

TOBB LOGO Logo
Tobb Akredite Logo
Akşehir Osb Logo
Abigem Logo
Etü Logo
Resmi Gazete Logo
Ekonomi Bakanlığı Logo
kosgeb Logo
Teknokent Logo
mevka Logo
Rekabet Kurumu Logo
Kgf Logo
Mail Listemize Katılın
Formu kullanarak mail listemize katılabilir,
yeniliklerden ve duyurulardan anında haberdar olabilirsiniz.