AKŞEHİR TSO BAŞKANI AHMET EMİN MAKASCI REGAİP KANDİLİNİ KUTLADI
AKŞEHİR TSO BAŞKANI AHMET EMİN MAKASCI REGAİP KANDİLİNİ KUTLADI
18/02/2021 Perşembe

Akşehir Ticaret ve Sanayi Odası (Akşehir TSO) Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Emin Makascı, Regaip Kandili dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı.

Başkan Makascı; mübarek günler ve gecelerin, Müslümanlar için kendilerini denetleme ve iç dünyaları ile hesaplaşma vesilesi olduğunu belirterek yapılan hatalardan dönülmesi için iyi bir fırsat olduğunu söyledi.
 
Kandillerin İslam alemi için büyük önem arz ettiğini vurgulayan Makascı, Regaip Kandilini büyük bir manevi coşku içerisinde karşıladıklarını ve bugünde kalplerin yumuşayıp, insanların biraz daha mana âlemine yöneldiğini belirtti.
 
Regaip Kandilinin tüm Müslüman Alemine rahmet getirmesini dileyen Makascı şunları kaydetti: "Regaip Kandili; Recep, Şaban ve Ramazan aylarını kapsayan mübarek üç ayların başlangıcıdır. Üç aylar, dini duyguların yoğunluk kazandığı, merhamet, şefkat, yardımlaşma ve dayanışma hislerinin doruk noktaya ulaştığı, hayır ve iyiliklerin arttığı bir dönemdir. Bu dönemde toplumumuzdaki şefkat, merhamet ve yardımlaşma duyguları en üst noktaya ulaşmaktadır. Bu mübarek gecenin tüm insanlık âleminin mutluluk ve huzuruna vesile olmasını ve tüm İslam alemine sağlık getirmesini Cenab-ı Hakk'tan niyaz ediyorum. Bu duygu ve düşüncelerle; üyelerimizin başta olmak üzere tüm hemşerilerimizin ve tüm İslam Âleminin Regaip Kandilini tebrik ediyorum” dedi.
 
DİĞER HABERLER
TOBB LOGO Logo
Tobb Akredite Logo
Akşehir Osb Logo
Abigem Logo
Etü Logo
Resmi Gazete Logo
Ekonomi Bakanlığı Logo
kosgeb Logo
Teknokent Logo
mevka Logo
Rekabet Kurumu Logo
Kgf Logo
Mail Listemize Katılın
Formu kullanarak mail listemize katılabilir,
yeniliklerden ve duyurulardan anında haberdar olabilirsiniz.