AKŞEHİR TSO YÖNETİM KURULU BAŞKANI AHMET EMİN MAKASCI MİRAÇ KANDİLİ MESAJI
AKŞEHİR TSO YÖNETİM KURULU BAŞKANI AHMET EMİN MAKASCI MİRAÇ KANDİLİ MESAJI
10/03/2021 Çarşamba

Akşehir Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Emin Makascı, Miraç Kandili dolaysıyla bir mesaj yayımladı.

Miraç gecesinin, Hz. Muhammed (S.A.V)’in bütün insanlığı temsilen, Cenab-ı Hakkın yüksek huzuruna kabulü anlamına geldiğini belirten Başkan Makascı mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Peygamberimiz Hz. Muhammed (SAV)’in mukaddes ve manevi yolculuğunu ifade eden Miraç, biz Müslümanlar için manevi bir terfidir. Bu bilinçle idrak ettiğimiz Miraç Kandili de diğer kandil geceleri gibi, insanın gönlünü aydınlatan, toplumun manevi değerlerinin güçlenmesine vesile olan, birlik ve beraberliğimizin pekiştiği, milletimizin ve tüm İslam âleminin asırlardan bu yana kutladığı mübarek gecelerden biridir.

Bu mübarek günlerde ruhumuzu karartan kötü duygu ve düşünceleri kalplerimizden atalım. Kalplerimizi bulandıran haset, kin ve düşmanlık gibi kötü duygulardan temizleyelim. Müstesna bir coşku yaşadığımız bu mübarek gecede sevgi ve barış tohumlarının gönlümüze ekilmesine katkı sağlayalım.

Bu duygu ve düşüncelerle bütün üyelerimizin, hemşehrilerimizin ve İslam Aleminin Miraç Gecesini tebrik ediyor, bu gecenin bütün Müslümanların birlik, beraberlik ve kardeşliğinin pekişmesine ve insanlığın sağlık, barış, huzur ve hidayetine vesile olmasını Yüce Rabbimizden niyaz ediyorum.”
DİĞER HABERLER
TOBB LOGO Logo
Tobb Akredite Logo
Akşehir Osb Logo
Abigem Logo
Etü Logo
Resmi Gazete Logo
Ekonomi Bakanlığı Logo
kosgeb Logo
Teknokent Logo
mevka Logo
Rekabet Kurumu Logo
Kgf Logo
Mail Listemize Katılın
Formu kullanarak mail listemize katılabilir,
yeniliklerden ve duyurulardan anında haberdar olabilirsiniz.