AKŞEHİR TİCARET VE SANAYİ ODASINDAN YENİ EĞİTİM ÖĞRETİM DÖNEMİNDE ÖĞRENCİLERE EĞİTİM YARDIMI
AKŞEHİR TİCARET VE SANAYİ ODASINDAN YENİ EĞİTİM ÖĞRETİM DÖNEMİNDE ÖĞRENCİLERE EĞİTİM YARDIMI
11/09/2021 Cumartesi

Akşehir Ticaret ve Sanayi Odası; Akşehir, Tuzlukçu, Yunak ve Çeltilk ilçelerinde eğitim ve öğretim gören ihtiyaç sahibi öğrencilere kıyafet ve kırtasiye yardımında bulundu.

Pandemi sonrası yüz yüze eğitimin başlamasıyla ihtiyaç sahibi öğrencilere dağıtılmak üzere Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği(TOBB) tarafından Odamıza gönderilen 50 Bin TL tutarındaki eğitim yardımına ilave olarak bu eğitim döneminde öğrencilerimizin eğitimine katkı sağlamak amacıyla Akşehir Ticaret ve Sanayi Odamız tarafından 125 Bin TL ek kaynak ayrılmıştır.

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüzce tespit edilen ihtiyaç sahibi öğrencilerimize verilmek üzere toplam 175 Bin TL tutarındaki eğitim yardımı Akşehir Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcıları Ender Kalkan, Mustafa Yaşar Özden, Meclis Başkanı Abdurrahman Ağaçlı ve Genel Sekreter Filiz Tuna’nın katılımındaki heyet ile birlikte Akşehir İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Barbaros Topaloğlu ve Şube Müdürü İbrahim Gülcü’ye teslim edilmiştir.

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı tüm okullardaki ihtiyaç sahibi öğrencilere kıyafet ve kırtasiye gibi ihtiyaçlarını karşılamak üzere, hazırlanan paketler ilgili okul müdürlerine verilecektir.

Akşehir İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Barbaros Topaloğlu, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ve Akşehir Ticaret ve Sanayi Odasının eğitime sağladıkları katkılar dolayısıyla teşekkür ederek yeni eğitim yılının ülkemize ve ilçemize hayırlı olması temennisinde bulundu.

Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ender Kalkan, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği(TOBB) ve Odamızın her zaman eğitim öğretim faaliyetlerine önem verdiğini ve eğitim camiasının yanında olduğunu belirtti. 2021-2022 Eğitim Öğretim Yılı’nın tüm öğrencilerimize, öğretmenlerimize, velilerimize ve eğitim camiamıza hayırlı olmasını temennisiyle tüm öğrencilerimize eğitim öğretim hayatlarında başarılar diledi.
 
 


DİĞER HABERLER
TOBB LOGO Logo
Tobb Akredite Logo
Akşehir Osb Logo
Abigem Logo
Etü Logo
Resmi Gazete Logo
Ekonomi Bakanlığı Logo
kosgeb Logo
Teknokent Logo
mevka Logo
Rekabet Kurumu Logo
Kgf Logo
Mail Listemize Katılın
Formu kullanarak mail listemize katılabilir,
yeniliklerden ve duyurulardan anında haberdar olabilirsiniz.