YURTDIŞI HEDEF MÜŞTERİ TEDARİK DANIŞMANLIĞI HİZMETİ
YURTDIŞI HEDEF MÜŞTERİ TEDARİK DANIŞMANLIĞI HİZMETİ
07/10/2021 Perşembe

Dış Ticaret Merkezi tarafından sunulan ve firmalarımızın yurtdışı nokta atışı ve potansiyel müşteri bilgilerine erişimlerini sağlamak amacıyla verilen bir hizmettir. Bu hizmet kapsamında firmalarımız tarafından önceden belirlenmiş olan hedef pazar ülkeleri üzerine araştırma yapılmaktadır.

Sayın Üyemiz,

2019 Kasım ayında hizmet vermeye başlayan Konya Ticaret Odası Dış Ticaret Merkezi, sunmakta olduğu hizmetlerle Konya ihracatına katkı sağlamaya devam ediyor. İhracat alanında firmalarımıza sunmakta olduğumuz Hedef Müşteri Tedarik Danışmanlığı hizmeti ile birçok firmamızı doğrudan, ürünlerinin ithalatçısı olan yurtdışı firmalara yönlendirerek başarıya ulaştırmış bulunmaktayız.


Hedef Müşteri Tedarik Danışmanlığı Nedir?

Dış Ticaret Merkezi tarafından sunulan ve firmalarımızın yurtdışı nokta atışı ve potansiyel müşteri bilgilerine erişimlerini sağlamak amacıyla verilen bir hizmettir. Bu hizmet kapsamında firmalarımız tarafından önceden belirlenmiş olan hedef pazar ülkeleri üzerine araştırma yapılmaktadır. Yurtdışı müşteri tespiti yapılırken, başvuran firmanın ürününe ait Gtip/HS (Gümrük Tarife İstatistik Pozisyon) numarası, SIC ve NACE kodları ile ihraç edilecek ürüne ait ürün tanımları kullanılmaktadır. Bu bilgiler doğrultusunda dünya geneline hakim, güncel veri tabanları ve ileri seviye arama teknikleri kullanılarak müşteri bilgileri temin edilmektedir.

Bu hizmet sonucunda firmanın, verilen müşteri bilgilerini analiz edip, telefon ve e-posta yoluyla ilk pazarlama girişimlerini başlatması beklenmektedir. KTO Dış Ticaret Merkezi bu hizmette ticari istihbarat sağladıktan sonra sürecin dışında kalmakta ve ürün satışıyla ilgili operasyonel süreçlere dahil olmamaktadır.

Bu hizmet ile ilgili talep oluşturmak için www.ktodtm.com.tr internet sitesini ziyaret ederek yeni kullanıcı > mail aktivasyonu > kullanıcı girişi > firma bilgilerinin doldurulması> soldaki panelden taleplerim> hedef müşteri tedarik danışmanlığı hizmetine başvurmanız gerekmektedir. Hizmet ile ilgili detaylı bilgi almak için 0332 221 02 21 numaralı telefondan uzmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

Saygılarımızla.

DİĞER HABERLER
TOBB LOGO Logo
Tobb Akredite Logo
Akşehir Osb Logo
Abigem Logo
Etü Logo
Resmi Gazete Logo
Ekonomi Bakanlığı Logo
kosgeb Logo
Teknokent Logo
mevka Logo
Rekabet Kurumu Logo
Kgf Logo
Mail Listemize Katılın
Formu kullanarak mail listemize katılabilir,
yeniliklerden ve duyurulardan anında haberdar olabilirsiniz.