AKŞEHİR TİCARET VE SANAYİ ODASI İLE AKŞEHİR İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ EĞİTİME DESTEK PROTOKOLÜ İMZALADI
AKŞEHİR TİCARET VE SANAYİ ODASI İLE AKŞEHİR İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ EĞİTİME DESTEK PROTOKOLÜ İMZALADI
16/11/2021 Salı

Akşehir Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Emin Makascı, Meclis Başkanı Abdurrahman Ağaçlı, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mustafa Yaşar Özden, Yönetim Kurulu Üyesi Tacettin Akkuş ile birlikte Akşehir İlçe Milli Eğitim Müdürü A. Barbaros Topaloğlu ve Şube Müdürü İbrahim Gülcü’yle birlikte protokol imzalanmıştır.

Akşehir Ticaret ve Sanayi Odası ile Akşehir Milli Eğitim Müdürlüğü arasında yapılan protokolle uygulanan programlara devam eden ve edecek olan öğrencilerin eğitim ve öğretimini geliştirme ve yönlendirme doğrultusunda yapılacak çalışmalara katkı sağlanmıştır.

Akşehir Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Emin Makascı: “Meslekî ve teknik eğitim - öğretimi geliştirme ve yönlendirme çalışmalarını kolaylaştırma noktasında okul öncesi, ilköğretim ve ortaöğretim çağındaki özel(üstün) yetenekli öğrencilerin bireysel yeteneklerinin farkında olmalarını ve kapasitelerinin geliştirerek en üst düzeyde kullanmalarının sağlanmasına yönelik olarak Robotik Atölyesi kurulması için işbirliği yapılmıştır.

Bu işbirliğiyle iş dünyasının ihtiyaç duyduğu nitelikli insan gücünün yetiştirilmesi ve çağın niteliklerine uygun hale getirilmesi amaçlanmaktadır. Bizim dünya ile rekabet edebilmemiz, yüksek teknoloji ve bilime sahip olabilmemizle mümkündür. Bunun için temelde teknik eğitime çok önem vermemiz gerekiyor.

Bilim ve teknolojide ilerlemiş ülkeler kadar biz de bilim ve teknolojiye önem vermeliyiz. Çünkü bizim önümüzde olan ülkeler var. Onları yakalayıp ileri geçmemiz lazım. Üretimin iki ayağından biri beşeri sermaye ve diğer ise makine/teçhizat oluşturmaktadır. Ülkemizin üretmekten, ürettiğini ihraç etmekten başka kurtuluş reçetesi yok. Kalkınmanın en önemli adımı ihracat ve bunu gerçekleştirebilmek için genç nüfusumuzun nitelikli olması gerekmektedir. Bu konuda eğitime gereken önemi veriyoruz ve vermeye devam edeceğiz.

İlçemizde eğitim ve öğretimin daha kaliteli yapılabilmesi için gösterdiği çabalardan dolayı İlçe Milli Eğitim Müdürümüz A. Barbaros Topaloğlu’na teşekkür ederim.” dedi.

Akşehir İlçe Milli Eğitim Müdürü A. Barbaros Topaloğlu, Akşehir TSO Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Emin Makascı ile Yönetim Kurulu ve Meclis Üyelerine eğitim-öğretime verdikleri destekler dolayısıyla teşekkürlerini sundu.


  

DİĞER HABERLER
TOBB LOGO Logo
Tobb Akredite Logo
Akşehir Osb Logo
Abigem Logo
Etü Logo
Resmi Gazete Logo
Ekonomi Bakanlığı Logo
kosgeb Logo
Teknokent Logo
mevka Logo
Rekabet Kurumu Logo
Kgf Logo
Mail Listemize Katılın
Formu kullanarak mail listemize katılabilir,
yeniliklerden ve duyurulardan anında haberdar olabilirsiniz.