![AKŞEHİR TİCARET VE SANAYİ ODASI İLE AKŞEHİR İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ EĞİTİME DESTEK PROTOKOLÜ İMZALADI](uploaded/750x750/2021111608421258300528.jpg)
Akşehir Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Emin Makascı, Meclis Başkanı Abdurrahman Ağaçlı, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mustafa Yaşar Özden, Yönetim Kurulu Üyesi Tacettin Akkuş ile birlikte Akşehir İlçe Milli Eğitim Müdürü A. Barbaros Topaloğlu ve Şube Müdürü İbrahim Gülcü’yle birlikte protokol imzalanmıştır.
Akşehir Ticaret ve Sanayi Odası ile Akşehir Milli Eğitim Müdürlüğü arasında yapılan protokolle uygulanan programlara devam eden ve edecek olan öğrencilerin eğitim ve öğretimini geliştirme ve yönlendirme doğrultusunda yapılacak çalışmalara katkı sağlanmıştır.
Akşehir Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Emin Makascı: “Meslekî ve teknik eğitim - öğretimi geliştirme ve yönlendirme çalışmalarını kolaylaştırma noktasında okul öncesi, ilköğretim ve ortaöğretim çağındaki özel(üstün) yetenekli öğrencilerin bireysel yeteneklerinin farkında olmalarını ve kapasitelerinin geliştirerek en üst düzeyde kullanmalarının sağlanmasına yönelik olarak Robotik Atölyesi kurulması için işbirliği yapılmıştır.
Bu işbirliğiyle iş dünyasının ihtiyaç duyduğu nitelikli insan gücünün yetiştirilmesi ve çağın niteliklerine uygun hale getirilmesi amaçlanmaktadır. Bizim dünya ile rekabet edebilmemiz, yüksek teknoloji ve bilime sahip olabilmemizle mümkündür. Bunun için temelde teknik eğitime çok önem vermemiz gerekiyor.
Bilim ve teknolojide ilerlemiş ülkeler kadar biz de bilim ve teknolojiye önem vermeliyiz. Çünkü bizim önümüzde olan ülkeler var. Onları yakalayıp ileri geçmemiz lazım. Üretimin iki ayağından biri beşeri sermaye ve diğer ise makine/teçhizat oluşturmaktadır. Ülkemizin üretmekten, ürettiğini ihraç etmekten başka kurtuluş reçetesi yok. Kalkınmanın en önemli adımı ihracat ve bunu gerçekleştirebilmek için genç nüfusumuzun nitelikli olması gerekmektedir. Bu konuda eğitime gereken önemi veriyoruz ve vermeye devam edeceğiz.
İlçemizde eğitim ve öğretimin daha kaliteli yapılabilmesi için gösterdiği çabalardan dolayı İlçe Milli Eğitim Müdürümüz A. Barbaros Topaloğlu’na teşekkür ederim.” dedi.
Akşehir İlçe Milli Eğitim Müdürü A. Barbaros Topaloğlu, Akşehir TSO Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Emin Makascı ile Yönetim Kurulu ve Meclis Üyelerine eğitim-öğretime verdikleri destekler dolayısıyla teşekkürlerini sundu.
-
BAŞKAN KALKAN ; 15 TEMMUZ DESTANINI MİLLETİMİZ YÜREĞİYLE YAZDI
14/07/2024
-
MEVKA DESTEKLERİ - İHRACAT KOÇLUĞU
11/07/2024
-
SGK TEŞVİKLERİ BİLGİLENDİRME SEMİNERİ
10/07/2024
-
OSBÜK 22. OLAĞAN GENEL KURULUNA AKŞEHİR HEYETİ KATILIM SAĞLADI
29/06/2024
-
AKŞEHİR HEYETİNDEN ANKARA ZİYARETİ
29/06/2024
-
11. AKŞEHİR XC OPEN MESAFE YARIŞMASI SONA ERDİ
24/06/2024
-
AKTSO YÖNETİM KURULU BAŞKANI ENDER KALKAN, KURBAN BAYRAMI DOLAYISIYLA BİR MESAJ YAYIMLADI
15/06/2024
-
YILLIK AİDAT VE MUNZAM AİDAT HK.
13/06/2024
-
TİCARET BAKANLIĞI DESTEK YÖNETİM SİSTEMİ (DYS)
12/06/2024
-
OKUMAYA ENGEL YOK PROJESİ AKŞEHİR’DE START VERDİ
12/06/2024
-
SERMAYE ARTIRIMINA İLİŞKİN YASAL DÜZENLEME HAKKINDA BİLGİLENDİRME
10/06/2024
-
TİCARET MÜŞAVİRLERİMİZLE ELEKTRONİK SOHBET TOPLANTILARI - GÜNEY KORE - 22.05.2024
21/05/2024
-
SERBEST TİCARET ANLAŞMALARI VE DIŞ TİCARETTE SAĞLADIĞI FIRSATLAR
21/05/2024
-
TİCARET MÜŞAVİRLERİMİZLE ELEKTRONİK SOHBET TOPLANTILARI - DTÖ NEZDİNDE TÜRKİYE DAİMİ TEMSİLCİLİĞİ - 24.05.2024
21/05/2024
-
19 MAYIS ATATÜRK Ü ANMA, GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI
19/05/2024
-
AKŞEHİR TİCARET VE SANAYİ ODASI TOBB 80. GENEL KURUL TOPLANTISINA KATILDI
16/05/2024
-
SELÇUK ÜNİVERSİTESİ AKŞEHİR İKTİSADİ VE İDARİ BİLİMLER FAKÜLTESİ ÖĞRENCİLERİ OSB ZİYARET ETTİ.
14/05/2024
-
AZERBAYCAN İŞ FIRSATLARI TOPLANTISI
14/05/2024
-
ANNELER GÜNÜ KUTLU OLSUN
12/05/2024
-
SANAYİ VE TEKNOLOJİ BAKAN YARDIMCISI ORUÇ BABA İNAN BÖLGEMİZDE BULUNAN OSB’LERDE İNCELEMELERDE BULUNDU.
08/05/2024