AKŞEHİR BİRLİK PLATFORMU MUHTARLARLA BİR ARAYA GELDİ
23/12/2022 Cuma
Toplantıya; Akşehir Kaymakamımız Dr. Mehmet Özel, Akşehir Belediye Başkanı Dr. Salih Akkaya, Akşehir Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Doğru ve Mahalle Muhtarlarımız katıldı.
Akşehir Birlik Platformu ve Akşehir Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ender Kalkan; tek amacımız Akşehir’imizin ekonomik, sosyal ve kültürel açıdan hak etiği yerlere getirmektir. Platform olarak siyaset üstü sadece Akşehir’imizin menfaatleri doğrultusunda hareket etmektir. Doğal güzellikleri, ekonomik gelişme, coğrafi konum ve sosyal yapısı ile İL olabilirliğine yakışan Akşehir’in bu durumunun tescil edilmesi gerekmektedir. Bize düşen görev 100 binin altında olan Akşehir nüfusunun 100 bine tamamlamak.
İlçemizde kısa sürede çok büyük bir sinerji oluşmuştur. Platform olarak bir kampanya başlatarak ikametgâhını Akşehir’e taşıyan öğrenciler için esnafımızın katkıları ile indirimler yapılmaktadır. Sivil toplum kuruluşları, Siyasi partiler, Akşehir dışındaki Akşehirli dernekler kenetlenerek çalışmaları sürdürmektedirler. Başkan Ender Kalkan hep birlikte 10 günlük süre içerisinde 100 bin nüfusu aşacağımıza, Muhtarlarımızın gerekli hassasiyeti göstereceğine inanıyorum.
Başkanı Dr. Salih Akkaya, Akşehir ‘in hizmet kalitesinin artması daha büyük yatırımların yapılması nüfusla alakalı olduğunu ifade etti. Akşehir coğrafi konum, Ekonomik veriler olarak İl olmayı hak ettiğini ifade ederek sadece Akşehir de yaşayıp ta ikametgâhı dışarıda olanların Akşehir ‘e aldırmaları nüfusumuz da 100 bini aşmasına vesile olacaktır. Bu konuyla alakalı muhtarlarımız her zaman ki gerekenleri yapacağından emin olduklarını ifade ettiler.
Akşehir Kaymakamımız Dr. Mehmet Özel, nüfusun belli bir kayıt altında olması gerektiğini belirtti. İkametgâh meselesinde illa fiilen yaşadığınız yer olması gerekmediği, yaşama niyeti veya yerleşme niyetiyle bulunulmak istenilen yer olduğunu ve burada önemli olanın kişinin niyeti olduğunu vurguladı.
Akşehirli olan bir kişide ister İstanbul’da, ister İzmir’de, ister Antalya’da olsun, niyeti burasıysa, buradan çıkmış, yazları buraya gelip gidiyor ve burada ailevi ve ekonomik ilişkileri varsa birinci ikameti olarak belirleyebilir. Yani hepimizin dışarıda akrabaları var. Özellikle Muhtarlarımız 3’er 5’er getirseler bu iş toparlanır. Dolayısıyla zor bir iş değil. 30 Aralık bunun için bir sınır ve bunu e-devletten rahatlıkla yapabilirsiniz.
Akşehir Birlik Platformu ve Akşehir Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ender Kalkan; Akşehir Kaymakamı Dr. Mehmet Özel, Akşehir Belediye Başkanı Dr. Salih Akkaya ve Muhtarlarımıza katılımlarından dolayı teşekkür etti.
İlçemizde kısa sürede çok büyük bir sinerji oluşmuştur. Platform olarak bir kampanya başlatarak ikametgâhını Akşehir’e taşıyan öğrenciler için esnafımızın katkıları ile indirimler yapılmaktadır. Sivil toplum kuruluşları, Siyasi partiler, Akşehir dışındaki Akşehirli dernekler kenetlenerek çalışmaları sürdürmektedirler. Başkan Ender Kalkan hep birlikte 10 günlük süre içerisinde 100 bin nüfusu aşacağımıza, Muhtarlarımızın gerekli hassasiyeti göstereceğine inanıyorum.
Başkanı Dr. Salih Akkaya, Akşehir ‘in hizmet kalitesinin artması daha büyük yatırımların yapılması nüfusla alakalı olduğunu ifade etti. Akşehir coğrafi konum, Ekonomik veriler olarak İl olmayı hak ettiğini ifade ederek sadece Akşehir de yaşayıp ta ikametgâhı dışarıda olanların Akşehir ‘e aldırmaları nüfusumuz da 100 bini aşmasına vesile olacaktır. Bu konuyla alakalı muhtarlarımız her zaman ki gerekenleri yapacağından emin olduklarını ifade ettiler.
Akşehir Kaymakamımız Dr. Mehmet Özel, nüfusun belli bir kayıt altında olması gerektiğini belirtti. İkametgâh meselesinde illa fiilen yaşadığınız yer olması gerekmediği, yaşama niyeti veya yerleşme niyetiyle bulunulmak istenilen yer olduğunu ve burada önemli olanın kişinin niyeti olduğunu vurguladı.
Akşehirli olan bir kişide ister İstanbul’da, ister İzmir’de, ister Antalya’da olsun, niyeti burasıysa, buradan çıkmış, yazları buraya gelip gidiyor ve burada ailevi ve ekonomik ilişkileri varsa birinci ikameti olarak belirleyebilir. Yani hepimizin dışarıda akrabaları var. Özellikle Muhtarlarımız 3’er 5’er getirseler bu iş toparlanır. Dolayısıyla zor bir iş değil. 30 Aralık bunun için bir sınır ve bunu e-devletten rahatlıkla yapabilirsiniz.
Akşehir Birlik Platformu ve Akşehir Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ender Kalkan; Akşehir Kaymakamı Dr. Mehmet Özel, Akşehir Belediye Başkanı Dr. Salih Akkaya ve Muhtarlarımıza katılımlarından dolayı teşekkür etti.
DİĞER HABERLER
-
AKŞEHİR CUMHURİYET MEYDANI’NDA 15 TEMMUZ’U ANDI
16/07/2024
-
BAŞKAN KALKAN ; 15 TEMMUZ DESTANINI MİLLETİMİZ YÜREĞİYLE YAZDI
14/07/2024
-
MEVKA DESTEKLERİ - İHRACAT KOÇLUĞU
11/07/2024
-
SGK TEŞVİKLERİ BİLGİLENDİRME SEMİNERİ
10/07/2024
-
OSBÜK 22. OLAĞAN GENEL KURULUNA AKŞEHİR HEYETİ KATILIM SAĞLADI
29/06/2024
-
AKŞEHİR HEYETİNDEN ANKARA ZİYARETİ
29/06/2024
-
11. AKŞEHİR XC OPEN MESAFE YARIŞMASI SONA ERDİ
24/06/2024
-
AKTSO YÖNETİM KURULU BAŞKANI ENDER KALKAN, KURBAN BAYRAMI DOLAYISIYLA BİR MESAJ YAYIMLADI
15/06/2024
-
YILLIK AİDAT VE MUNZAM AİDAT HK.
13/06/2024
-
TİCARET BAKANLIĞI DESTEK YÖNETİM SİSTEMİ (DYS)
12/06/2024
-
OKUMAYA ENGEL YOK PROJESİ AKŞEHİR’DE START VERDİ
12/06/2024
-
SERMAYE ARTIRIMINA İLİŞKİN YASAL DÜZENLEME HAKKINDA BİLGİLENDİRME
10/06/2024
-
TİCARET MÜŞAVİRLERİMİZLE ELEKTRONİK SOHBET TOPLANTILARI - GÜNEY KORE - 22.05.2024
21/05/2024
-
SERBEST TİCARET ANLAŞMALARI VE DIŞ TİCARETTE SAĞLADIĞI FIRSATLAR
21/05/2024
-
TİCARET MÜŞAVİRLERİMİZLE ELEKTRONİK SOHBET TOPLANTILARI - DTÖ NEZDİNDE TÜRKİYE DAİMİ TEMSİLCİLİĞİ - 24.05.2024
21/05/2024
-
19 MAYIS ATATÜRK Ü ANMA, GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI
19/05/2024
-
AKŞEHİR TİCARET VE SANAYİ ODASI TOBB 80. GENEL KURUL TOPLANTISINA KATILDI
16/05/2024
-
SELÇUK ÜNİVERSİTESİ AKŞEHİR İKTİSADİ VE İDARİ BİLİMLER FAKÜLTESİ ÖĞRENCİLERİ OSB ZİYARET ETTİ.
14/05/2024
-
AZERBAYCAN İŞ FIRSATLARI TOPLANTISI
14/05/2024
-
ANNELER GÜNÜ KUTLU OLSUN
12/05/2024