AİDAT BORÇLARINA YAPILANDIRMA FIRSATI
AİDAT BORÇLARINA YAPILANDIRMA FIRSATI
11/05/2023 Perşembe

Akşehir Ticaret ve Sanayi Odası (AKTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Ender Kalkan, Resmi Gazete’de yayımlanan 7440 sayılı “Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun” ile Oda aidat borçlarına yapılandırılmak suretiyle taksitlendirilerek ödenme imkanı getirildiğini hatırlattı.

Akşehir TSO Yönetim Kurulu Başkanı Ender Kalkan, gecikmiş Oda aidatlarını yapılandırmak suretiyle ödenme fırsatı sağlayan 7440 sayılı Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun istinaden 31 Aralık 2022 tarihi itibariyle ödenmesi gerektiği halde ödenmemiş olan 2022 yılı ve öncesi dönemlere ait aidatların yapılandırma kapsamında olduğunu açıkladı.

Yapılandırmadan yararlanmak isteyenlerin en geç 31 Mayıs 2023 tarihine kadar başvuru yapmaları gerektiğini hatırlatan Başkan Kalkan, “Üyelerimizin gecikme zammı affı imkanından yararlanabilmesi için 31 Mayıs 2023 tarihine kadar Odamıza bir dilekçe ile başvurması şarttır. Başvurularda, yapılandırma kapsamında kaç taksit talep edildiğinin belirtilmesi gerekmektedir. Yapılandırma yapan üyelerimiz için birinci taksitin son ödeme günü 30 Haziran 2023 olup, kalan taksitler birer aylık dönemler halinde tahsil edilecektir. Taksitlerden herhangi birinin zamanında ödenmemesi halinde yapılandırma iptal edilecektir. Tüm ilgili üyelerimizin bu fırsattan yararlanmaya davet ediyorum” dedi.
 

DİĞER HABERLER
TOBB LOGO Logo
Tobb Akredite Logo
Akşehir Osb Logo
Abigem Logo
Etü Logo
Resmi Gazete Logo
Ekonomi Bakanlığı Logo
kosgeb Logo
Teknokent Logo
mevka Logo
Rekabet Kurumu Logo
Kgf Logo
Mail Listemize Katılın
Formu kullanarak mail listemize katılabilir,
yeniliklerden ve duyurulardan anında haberdar olabilirsiniz.