AKŞEHİR GIDA İHTİSAS ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ (GİOSB)
AKŞEHİR GIDA İHTİSAS ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ (GİOSB)
10/08/2023 Perşembe

Akşehir Gıda İhtisas Organize Sanayi Bölgesi (GİOSB), Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından Tüzel Kişiliği onaylandı.

Akşehir Gıda İhtisas Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Cafer Onur Keskin Akşehir Gıda İhtisas Organize Sanayi Bölgesi Akşehir Afyon Karayolu üzerinde Yeniköy ve Ulupınar Mahalleleri arasında bulunan daha öncesi mera olan sonrasında Hazineye devrini gerçekleşen 37,8 hektarlık alan da faaliyete geçecektir.  Akşehir Gıda İhtisas Organize Sanayi Bölgesi kuruluş protokolü, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığınca onaylanarak tüzel kişilik kazandı” dedi.

Gıda İhtisas OSB’nin toplam 37,8 hektar ’lik bir alan üzerinde kurulacaktır.  Parselasyon işleri başlatılarak Söz konusu alanın yüzde 70’i (240 bin 217 m2) Sanayi Parseli, yüzde 13’ü (44 bin 611 m2) Yeşil Alan, yüzde 7’si (24 bin 21 m2) Yollar, yüzde 6’sı (20 bin 590 m2) Sosyal Tesis Alanı ve yüzde 4’ü (13 bin 726 m2) Arıtma Bölümünden oluşmaktadır. Planlanan alana 25 sanayi tesisi kurulması ve yaklaşık bin 500 kişilik istihdam kazandırması ayrıca kurulacak meyve ve sebze işleme tesislerinde bölgemiz çiftçisinin ürünlerinin kıymetli satılması öngörülmektedir.” 
 
Gıda İhtisas Organize Sanayi Bölgesinin önemli bir adım olduğu belirtti. Bu büyük adımın atılmasında emeği geçen ve ilgili kurumlardan olurların alınması noktasında desteklerini esirgemeyen Sanayi ve Teknoloji Bakanımız   Mehmet Fatih Kacır, Bakan yardımcısı Oruç Baba İnan Bölge Milletvekillimiz Orhan Erdem’e, Konya Valisi  Vahdettin Özkan, Vali Yardımcısı  Mehmet Ali Özkan, Konya Büyükşehir  Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay , Akşehir Belediye Başkanımız Dr. Salih Akkaya’ya, ilgili tüm kurum ve kuruluşlara sonsuz teşekkürlerimi sunarım.

Akşehir Gıda İhtisas Organize Sanayi Bölgesi Akşehir’imize ve tüm sanayicilerimize hayırlı olsun dedi. 
TOBB LOGO Logo
Tobb Akredite Logo
Akşehir Osb Logo
Abigem Logo
Etü Logo
Resmi Gazete Logo
Ekonomi Bakanlığı Logo
kosgeb Logo
Teknokent Logo
mevka Logo
Rekabet Kurumu Logo
Kgf Logo
Mail Listemize Katılın
Formu kullanarak mail listemize katılabilir,
yeniliklerden ve duyurulardan anında haberdar olabilirsiniz.