BÜYÜYEN AMERİKA PAZARINA NASIL GİRİLİR?
BÜYÜYEN AMERİKA PAZARINA NASIL GİRİLİR?
23/08/2023 Çarşamba

Odamız ve siz değerli üyelerimiz için son derece yararlı olacağını ümit ettiğimiz bu programa katılmanızı bekler, saygılar sunarız.

Sayın Üyemiz;


Ticaret Bakanlığının 2023 yılında hedef ülkelerinin başında yer alan ABD pazar açısından oldukça geniş yelpazeye sahiptir. ABD dünya ithalat sıralamasında ilk sırada olup, ithalatta ki payı %13,5 ‘dir. Dünyanın en büyük ithalatçısı olan ABD, ihracatçılarımız için kritik bir hedef pazar konumundadır. Söz konusu pazara ihracat yapmak veya pazar payını artırmak isteyen firmaların, bu pazara yönelik birçok dış pazardan farklı olarak etkili stratejiler geliştirmesi gerekmektedir.

ABD’nin Türkiye’den ithalat yaptığı sektörlere baktığımızda başta makine, yedek parça, madeni yağlar, mermer, halılar, demir çelik ürünleri, taş ve çimento, silah ve mühimmat, değerli taşlar gibi ürünler gelmekte olup neredeyse tüm sektörlerde ithalat yapmaktadır.

Sürekli büyüyen dünyanın en canlı pazarlarından olan ABD’ye ihracatını arttırmak, bu büyük pazara girmek ve tutunmanın yolu ABD pazarını yakinen tanımak, pazara girişte dikkat edilmesi gereken noktalar ve kriterlerini önceden iyi analiz edilmesi gerekmektedir. 

İşte bu noktada; ABD’de satış, pazarlama eğitimi almış, farklı şirketlerde pazarlama strateji direktörü olarak çalışmış, satış pazarlama ve marka tanıtım konusunda tecrübeye sahip ve uzun yıllardır ABD’de yaşayan Sayın Hilmi YURDUSEVER bey ve James Montgomery bey ile ABD pazarına nasıl giriş yapılmalıdır konulu online webinar düzenlenecektir.

 

Tarih  : 24 Ağustos 2023 Perşembe
Saat    : 16:00
Süre    : 45dk
Yer     : Online Webinar

 

Toplantıya katılmak isteyen üyelerimizin; katılım formunu doldurmaları rica olunur.


TOBB LOGO Logo
Tobb Akredite Logo
Akşehir Osb Logo
Abigem Logo
Etü Logo
Resmi Gazete Logo
Ekonomi Bakanlığı Logo
kosgeb Logo
Teknokent Logo
mevka Logo
Rekabet Kurumu Logo
Kgf Logo
Mail Listemize Katılın
Formu kullanarak mail listemize katılabilir,
yeniliklerden ve duyurulardan anında haberdar olabilirsiniz.