![AKŞEHİR ÜRÜNLERİ YÖREX FUARINDA TANITILIYOR](uploaded/750x750/202311051124012106542137.jpg)
2-5 Kasım tarihleri arasında Antalya’da düzenlenen YÖREX, Yöresel Ürünler Fuarı’na Akşehir Ticaret ve Sanayi Odası, Akşehir Belediyesi, Akşehir Ticaret Borsası ve Akşehir Ziraat Odası ile birlikte katılım sağladı. Fuar kapsamında Türkiye’nin dört bir yanından gelen ziyaretçilere Akşehir’in yöresel lezzetleri tanıtıldı.
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) desteğiyle Antalya Ticaret Borsası tarafından düzenlenen Yöresel Ürenler Fuarı (YÖREX), ANFAŞ Fuar Merkezi'nde açıldı. Bu yıl kapılarını 12. kez açan YÖREX’te Akşehir'in tanıtımının yapıldığı stantta yerli ve yabancı ziyaretçilerin ilgi odağı olan temsili Nasreddin Hoca ile fotoğraf çektirmek isteyenler adeta birbiriyle yarıştı.
Akşehir Belediye Başkanı Salih Akkaya, Akşehir Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ender Kalkan ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Akşehir Ticaret Borsası Başkanı Mustafa Doğru ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Belediye Meclis Üyeleri, siyasi parti temsilcileri; Akşehir standında fuara gelen misafirleri karşıladı.
Akşehir standında temsili Nasreddin Hoca ziyaretçilerle fotoğraf çektirirken, Akşehir’in coğrafi işaretli lezzetleri olan; peynir baklavası, tandır kebabı, herse ve kiraz lokumu ikram edildi. Stantta, Akşehir Belediyesi ve Mevlana Kalkınma Ajansı ortaklığıyla kadınların iş hayatına katılması amacıyla kurulan Kadın Girişimciler Kooperatifi’nin kurutulmuş meyve cipsleri de yer aldı. Akşehir Ticaret ve Sanayi Odası üyeleri tarafından üretilen kırmızı işlenmiş meyvelerden ürünler ve helva çeşitleri de ikram edildi.
Yönetim Kurulu Başkanımız Ender Kalkan yaptığı açıklamada; “standımızı ziyaret eden konuklarımızı, Yönetim Kurulu ve Meclis Üyelerimizle birlikte ağırladık. Bölgemiz Yöresel ve Coğrafi işaretli ürünlerimizden takdiminin yanı sıra kültürümüzü de tanıttık.
Akşehir’imizi tanıtımı konusunda birlik ve beraberlik içerisinde her türlü katkıyı sağlayan başta Belediye Başkanımız Dr. Salih Akkaya’ya, Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Doğru’ya, Ziraat Odası Başkanı Fahri Küçükpolat’a, fuar süresince standımızı boş bırakmayan Akşehir Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Üyelerime, Meclis Üyelerime ve fuara gelen misafirleri en iyi şekilde ağırlayan, Oda Personelimize, Belediye Personeline ve emeği geçen herkese teşekkür ederim”dedi.
-
AKŞEHİR CUMHURİYET MEYDANI’NDA 15 TEMMUZ’U ANDI
16/07/2024
-
BAŞKAN KALKAN ; 15 TEMMUZ DESTANINI MİLLETİMİZ YÜREĞİYLE YAZDI
14/07/2024
-
MEVKA DESTEKLERİ - İHRACAT KOÇLUĞU
11/07/2024
-
SGK TEŞVİKLERİ BİLGİLENDİRME SEMİNERİ
10/07/2024
-
OSBÜK 22. OLAĞAN GENEL KURULUNA AKŞEHİR HEYETİ KATILIM SAĞLADI
29/06/2024
-
AKŞEHİR HEYETİNDEN ANKARA ZİYARETİ
29/06/2024
-
11. AKŞEHİR XC OPEN MESAFE YARIŞMASI SONA ERDİ
24/06/2024
-
AKTSO YÖNETİM KURULU BAŞKANI ENDER KALKAN, KURBAN BAYRAMI DOLAYISIYLA BİR MESAJ YAYIMLADI
15/06/2024
-
YILLIK AİDAT VE MUNZAM AİDAT HK.
13/06/2024
-
TİCARET BAKANLIĞI DESTEK YÖNETİM SİSTEMİ (DYS)
12/06/2024
-
OKUMAYA ENGEL YOK PROJESİ AKŞEHİR’DE START VERDİ
12/06/2024
-
SERMAYE ARTIRIMINA İLİŞKİN YASAL DÜZENLEME HAKKINDA BİLGİLENDİRME
10/06/2024
-
TİCARET MÜŞAVİRLERİMİZLE ELEKTRONİK SOHBET TOPLANTILARI - GÜNEY KORE - 22.05.2024
21/05/2024
-
SERBEST TİCARET ANLAŞMALARI VE DIŞ TİCARETTE SAĞLADIĞI FIRSATLAR
21/05/2024
-
TİCARET MÜŞAVİRLERİMİZLE ELEKTRONİK SOHBET TOPLANTILARI - DTÖ NEZDİNDE TÜRKİYE DAİMİ TEMSİLCİLİĞİ - 24.05.2024
21/05/2024
-
19 MAYIS ATATÜRK Ü ANMA, GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI
19/05/2024
-
AKŞEHİR TİCARET VE SANAYİ ODASI TOBB 80. GENEL KURUL TOPLANTISINA KATILDI
16/05/2024
-
SELÇUK ÜNİVERSİTESİ AKŞEHİR İKTİSADİ VE İDARİ BİLİMLER FAKÜLTESİ ÖĞRENCİLERİ OSB ZİYARET ETTİ.
14/05/2024
-
AZERBAYCAN İŞ FIRSATLARI TOPLANTISI
14/05/2024
-
ANNELER GÜNÜ KUTLU OLSUN
12/05/2024