İHRACATTA SEVKİYAT ÖNCESİ GÖZETİM BELGESİ NASIL ALINIR?
İHRACATTA SEVKİYAT ÖNCESİ GÖZETİM BELGESİ NASIL ALINIR?
20/11/2023 Pazartesi

İhracatçılarımızın sevkiyat öncesinde sık sık karşılaşmış oldukları gözetim belgelerin hazırlanması ve temin edilmesi konusunda yeterli ve doğru bilgiye ulaşılamadığı gözlemlenmektedir. Sevkiyat öncesi gözetim belgeleri nelerdir? Hangi ülke hangi belgeyi talep etmektedir? Hangi ürünleri kapsar ve bu belgeler hangi kuruluşlardan nasıl temin edilir? Benzeri soruların cevaplanacağı bir toplantı gerçekleştirilecektir.

Sayın Üyemiz,

Gözetim firmaları, denetim ve raporlama hizmetleri ile ticarette alıcı ve satıcılara büyük fayda ve kolaylıklar sağlamaktadır. Gözetim firmaları (TSE, SGS, INTERTEK, BUREAU VERİTAS, TUV, SERCONS vb.) ihracat ve ithalat öncesi uygun olmayan ticari malların sonradan geri gönderilmesi, tarafların gereksiz masraflara girmesi ve zaman kaybı önler.

Bu münasebetle belge düzenleyen kuruluşlar ile ihracatçılarımızın bir araya geleceği toplantının ilkini SALEEM ve SABER, SASO ve SL&S, MTC, Helal vb. belgeleri düzenleyen Türk Standartları Enstitüsü (TSE) ile bilgilendirme toplantısı gerçekleştirilecektir.

Katılımlarınızı bekler saygılar sunarız.
 

Tarih   : 22 Kasım 2023 Çarşamba

Saat    : 14:00

Yer      : Konya Ticaret Odası Meclis Salonu

Başvuru için tıklayınız.


DİĞER HABERLER
TOBB LOGO Logo
Tobb Akredite Logo
Akşehir Osb Logo
Abigem Logo
Etü Logo
Resmi Gazete Logo
Ekonomi Bakanlığı Logo
kosgeb Logo
Teknokent Logo
mevka Logo
Rekabet Kurumu Logo
Kgf Logo
Mail Listemize Katılın
Formu kullanarak mail listemize katılabilir,
yeniliklerden ve duyurulardan anında haberdar olabilirsiniz.