AKKUYU İHALELERİ
25/11/2020 Çarşamba

 

Sayın Üyemiz,

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğinden ( TOBB ) Odamıza gelen yazıda;
 
Ülkemiz ve Rusya arasında imzalanan hükümetlerarası anlaşmayla her biri 1200 MW gücünde 4 reaktörden oluşacak Akkuyu Nükleer Santrali'nin kurulmasına yönelik çalışmaların başlamış, Nisan 2018'de ilk ünitenin inşaat lisansının alınması ile inşaat faaliyetlerinin hızlanmış olduğu ve halihazırda ilk 2 ünitenin inşaatının aktif olarak sürmekte olduğu belirtilmektedir.
 
Akkuyu Nükleer A.Ş. ile gerçekleştirilen görüşmeler neticesinde Akkuyu Nükleer Santrali'nin ihalelerine ülkemiz KOBİ'lerinin katılımını artırmak ve bilgilendirme amacıyla, ilgili ihalelerin TOBB tarafından yürütülen KOBİ'lerimizin potansiyel iş ortaklarını tanımaları için kurulan profesyonel bir eşleştirme eplatformu olan http://www.tobb2b.org.tr adresinde yayınlanmasına karar verilmiş olduğu ifade edilmektedir.
 
Bu kapsamda Akkuyu Nükleer Santraline yönelik ihaleler https://www.tobb2b.org.tr/ihaleozellestirme.php  adresinden takip edilebilmekte, ilgili ihalelere aynı zamanda http://www.tobb2b.org.tr adresinden "İhale ve Özelleştirmeler" bölümünde "Güncel İhaleler" başlığı altından erişilebilmektedir.
 
Saygılarımızla
TOBB LOGO Logo
Tobb Akredite Logo
Akşehir Osb Logo
Abigem Logo
Etü Logo
Resmi Gazete Logo
Ekonomi Bakanlığı Logo
kosgeb Logo
Teknokent Logo
mevka Logo
Rekabet Kurumu Logo
Kgf Logo
Mail Listemize Katılın
Formu kullanarak mail listemize katılabilir,
yeniliklerden ve duyurulardan anında haberdar olabilirsiniz.