KOBİ TANIMI DEĞİŞTİ
05/07/2018 Perşembe


 
KOBİ tanımında, işletmelerin net satış hasılatı veya mali bilançosu üst limiti 40 milyon TL’den 125 milyon TL’ye yükseltildi.
 
Küçük ve Orta Büyüklükteki İşletmelerin Tanımı, Nitelikleri ve Sınıflandırılması Hakkında Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelikle birlikte,  (KOBİ) işletmelerin yıllık net satış hasılatı veya mali bilançosundan herhangi birinin kırk milyondan yüzyirmibeş milyon Türk Lirasını aşmayan işletmeler olarak değiştirilmesi,  mikro işletme tanımının on kişiden az yıllık çalışan istihdam eden ve yıllık net satış hasılatı veya mali bilançosundan herhangi biri üçmilyon Türk Lirasını aşmayan işletmeler, küçük işletme tanımının elli kişiden az yıllık çalışan istihdam eden ve yıllık net satış hasılatı veya mali bilançosundan herhangi biri yirmi beş  milyon Türk Lirasını aşmayan işletmeler olarak değiştirilmesi ve hazine destekli kefaletler geçici maddesi eklenmesi şeklinde düzenlenmektedir.
 
24 Haziran 2018 Tarihli ve 30458 Sayılı Resmî Gazete'de açıklanan ilgili yönetmelik ekte üyelerimizin bilgisine sunulmaktadır.
İlgili Dosyalar :
Küçük ve Orta Büyüklükteki İşletmelerin Tanımı, Nitelikleri ve Sınıflandırılması Hakkında Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik
 

TOBB LOGO Logo
Tobb Akredite Logo
Akşehir Osb Logo
Abigem Logo
Etü Logo
Resmi Gazete Logo
Ekonomi Bakanlığı Logo
kosgeb Logo
Teknokent Logo
mevka Logo
Rekabet Kurumu Logo
Kgf Logo
Mail Listemize Katılın
Formu kullanarak mail listemize katılabilir,
yeniliklerden ve duyurulardan anında haberdar olabilirsiniz.