MEPAŞ E-ARŞİV FATURA HİZMETİ HK.
28/11/2018 Çarşamba
MEPAŞ E-ARŞİV FATURA HİZMETİ HK.

İLGİ: 22.11.2018 tarih ve MPS_AKŞ_26228 sayılı yazı.

Meram Elektrik Perakende Satış A.Ş. alınan yazıda e-Arşiv Fatura; Vergi Usul kanunu uyarınca kağıt ortamında düzenlenmek, muhafaza ve ibraz edilmek zorunluluğu bulunan faturanın, 433 sıra numaralı VUK Genel tebliğinde yer alan şartlara uygun olarak elektronik ortamda düzenlenmesi ve ikinci nüshasının elektronik ortamda muhafaza ve ibraz edilmesine imkan sağlayan uygulama olduğu 433 nolu tebliğde de belirtildiği üzere e-Arşiv fatura yeni bir belge türü olmayıp, kağıt fatura ile aynı hukuki niteliklere sahip belirtilmektedir.

Yazının devamında; şirketimiz 397 sıra numaralı Vergi Usul Kanunu Genel Tebliği ile getirilen e-Fatura uygulamasına kaydolmuş ve e-Fatura uygulamasına kayıtlı mükellefler için oluşturulan faturalar dışında kalan tüm faturaları e-Arşiv Fatura olarak düzenleyebilme hakkını elde ettiği belirtilmiştir.

Bu kapsamda e-Arşiv fatura hizmetimizden yararlanmak isteyenlerin; MEPAŞ müşteri Hizmetleri Merkezlerimiz, www.mepasenerji.com web sitemiz ve 444 7 786 numaralı çağrı merkezlerimiz üzerinden e-posta bilgilerini vererek, faturalarının herhangi bir ilave ücret ödenmeden dijital ortamda kendilerine ulaştırılmasını sağlayabileceği ifade edilmiştir.

Bununla birlikte Müşteri Hizmetleri Merkezlerimiz yanında, 444 7 786 Çağrı Merkezlerimiz, www.mepasenerji.com      ve www.turkiye.gov.tr (e-Devlet kapısı) üzerinden de elektrik enerjisi aboneliklerine ilişkin hizmetler verildiği açıklanmıştır.

Bilgilerinize sunulur.
 


E K                          :
MEPAŞ Yazısı


TOBB LOGO Logo
Tobb Akredite Logo
Akşehir Osb Logo
Abigem Logo
Etü Logo
Resmi Gazete Logo
Ekonomi Bakanlığı Logo
kosgeb Logo
Teknokent Logo
mevka Logo
Rekabet Kurumu Logo
Kgf Logo
Mail Listemize Katılın
Formu kullanarak mail listemize katılabilir,
yeniliklerden ve duyurulardan anında haberdar olabilirsiniz.