TELİF HAKLARI HK
28/11/2019 Perşembe

Kültür ve Turizm Bakanlığının uygun görüşü ile oluşturulan Uzlaştırma Komisyonunun toplanması için başvuru hakkına sahip olduğu bildirilmiştir.
 
Sayın Üyemiz,
 
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’ nden gelen yazıda, Birliğin 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’ nun 41. maddesi kapsamında Meslek Birlikleri tarafından açıklanan tarifeler üzerinde uzlaşma sağlanamaması ve sözleşme yapılamaması halinde müzakere edilmesi amacıyla Kültür ve Turizm Bakanlığı’ nın uygun görüşü ile oluşturulan uzlaştırma komisyonunun toplanması için başvuru hakkına sahip olduğu belirtilmektedir.
 
MESAM, MSG, FİYAB, RATEM, MÜ-YAP, MÜYORBİR tarafından hazırlanan tarifelerin Birliğe gönderildiği, anılan komisyon toplantısında, Müzik Meslek Birlikleri ve RATEM Meslek Birlikleri ile yapılan istişare sonucunda, talebin yeterli sayıya ulaşması halinde tarifeler üzerinden indirimli olarak fiyat verilebileceği bildirilmektedir.
 
Bu kapsamda, Müzik Meslek Birlikleri ve RATEM Meslek Birlikleri ile sözleşme yapmak durumunda olan ve söz konusu toplu indiriminden faydalanmak üyelerimizin 13.12.2019 tarihine kadar uzlastirma@tobb.org.tr mail adresine iletmeleri gerekmektedir.
 
TOBB’ nin “Telif Hakları” konulu yazısını indirmek için tıklayınız.
 
Üyelerimizin bilgilerine sunulur.
TOBB LOGO Logo
Tobb Akredite Logo
Akşehir Osb Logo
Abigem Logo
Etü Logo
Resmi Gazete Logo
Ekonomi Bakanlığı Logo
kosgeb Logo
Teknokent Logo
mevka Logo
Rekabet Kurumu Logo
Kgf Logo
Mail Listemize Katılın
Formu kullanarak mail listemize katılabilir,
yeniliklerden ve duyurulardan anında haberdar olabilirsiniz.