YILLIK İŞLETME CETVELİ
13/02/2020 Perşembe

6948 Sayılı Sanayi Sicil Kanununun 5. Maddesi ve Sanayi Genel Müdürlüğünün SGM 2014/11 tebliği gereğince; Sanayi Sicil Bilgi Sistemine kayıtlı işletmelerin bir senelik faaliyetini yıllık işletme cetvellilerinde göstermeye ve bu cetvelleri takvim senesi sonundan itibaren dört ay içinde Bakanlığımız web sayfasında (www.sanayi.gov.tr) bulunan “E-Hizmetler” menüsü altında “Sanayi Sicil Bilgi Sistemi” bölümden kullanıcı adı ve şifresi ile 2019 yılı Yılık İşletme Cetvelini elektronik ortamda vermesi gerekmektedir. Ayrıca işletmelerin 2017 ve 2018 yıllarında faaliyette olup verilmemiş Yıllık İşletme Cetvelleri var ise ivedilikle o yıllara ait Yıllık İşletme Cetvellerinin de elektronik ortamda girişlerinin yapılması Önem arz etmektedir.

Bilindiği üzere e-devlet entegrasyonu münasebetiyle Sanayi Sicil Bilgi Sistemine (SSBS) girişlerin 29 Ağustos 2019 tarihi itibari e-devlet üzerinden yapılması sağlanmıştır. Ancak e-devlet entegrasyonunu henüz yaptırmayan işletmeler özellikle 2019 Yılı Yıllık İşletme Cetvellerinin girişlerini sorunsuz gerçekleştirebilmeleri için; işletme yetkilisi tarafından SSBS’ye e-devlet kullanıcısı üzerinden giriş yapması ve “Belge No İle İşletmemi Getir” bölümünden sorumlu olduğu işletmeyi üzerine çekmesi gerekmektedir.

Bu bağlamda Sanayi Sicil Belgesi olan işletmelerin cezai yaptırımla karşılaşmamaları, ve e-devlet entegrasyonunu yaptırmayan işletmelerin entegrasyon sürecinin en kısa süre içerisinde tamamlatılmasının sağlanması için; ve Yıllık İşletme Cetvelini elektronik ortamda verebilmesi için, en geç 30.04.2020 Saat 23.59’a kadar, https://sanayisicil.sanayi.gov.tr adresinden elektronik ortamda 2019 Yılına ait yıllık işletme cetvellerinin girişinin yapılması gerekmektedir.

Sanayi Sicil Belgesi bulunan üyelerimize önemle duyurulur.

 
TOBB LOGO Logo
Tobb Akredite Logo
Akşehir Osb Logo
Abigem Logo
Etü Logo
Resmi Gazete Logo
Ekonomi Bakanlığı Logo
kosgeb Logo
Teknokent Logo
mevka Logo
Rekabet Kurumu Logo
Kgf Logo
Mail Listemize Katılın
Formu kullanarak mail listemize katılabilir,
yeniliklerden ve duyurulardan anında haberdar olabilirsiniz.