ÜYELERİMİZDEN AGRİPLUS TARIM FAS DA DÜZENLENEN ULUSLARARASI SIAM TARIM FUARINA KATILDI
ÜYELERİMİZDEN AGRİPLUS TARIM FAS DA DÜZENLENEN ULUSLARARASI SIAM TARIM FUARINA KATILDI
22/04/2019 Pazartesi

Akşehir Ticaret ve Sanayi Odasına kayıtlı Agriplus Tarım, Türkiye’de üretilen organik gübre ve tarımsal ekipmanları Afrika ülkelerine ihraç etme hedefi doğrultusunda, 16-21 Nisan 2019 tarihlerinde Fas’ın Meknes şehrinde düzenlenen Uluslararası SIAM Tarım Fuarına katıldı.

Agriplus ithalat ve ihracat firması; Türkiye’deki damlama sulama ekipmanlarının, sera malzemelerinin ve organik gübre gibi ürünlerin ihracatını yapmak üzere, Ahmet Ötgün tarafında kuruldu. Firma, Fas’ta kurduğu Plusagro firması aracılığıyla; öncelikle Fas olmak üzere Cezayir, Tunus, Senegal, Kamerun, Kenya ve Mısır gibi Afrika ülkelerine ihracat yapmayı hedefliyor.

Bu doğrultuda, Fas’ın Agadir kentinde bir ofis ve showroom açtıklarını belirten Ahmet Ötgün; Meknes kentinde Tarım Organize Bölgesi olarak belirlenen Agropol’de, 4 bin metrekare üzerinde damlama sulama boru üretimi yapacak bir tesis kurmakta oldukları bilgisini paylaştı.

Agriplus Tarım’ın SIAM International Agriculture Fair 2019 adıyla düzenlenen fuarda açtığı standı ziyaret eden Türkiye’nin Fas Büyükelçisi Ahmet Aydın Doğan ve Rabat Ticaret Ateşesi Önder Duman’ı ağırlamaktan memnuniyet duyduklarını belirten Ötgün; çok önemli bilgi paylaşımında bulunduklarını ve yapacakları yatırımları değerlendirdiklerini söyledi.
TOBB LOGO Logo
Tobb Akredite Logo
Akşehir Osb Logo
Abigem Logo
Etü Logo
Resmi Gazete Logo
Ekonomi Bakanlığı Logo
kosgeb Logo
Teknokent Logo
mevka Logo
Rekabet Kurumu Logo
Kgf Logo
Mail Listemize Katılın
Formu kullanarak mail listemize katılabilir,
yeniliklerden ve duyurulardan anında haberdar olabilirsiniz.