MEVLANA KALKINMA AJANSI COVİD-19 İLE MÜCADELE VE DAYANIKLILIK PRORAMI
 MEVLANA KALKINMA AJANSI COVİD-19 İLE MÜCADELE VE DAYANIKLILIK PRORAMI
01/04/2020 Çarşamba

Mevlana Kalkınma Ajansı, ülkemizin salgınla mücadelesine katkı vermeyi; salgının yayılımının en aza indirilmesi ve kontrol altına alınmasını, başta risk altındaki gruplar olmak üzere toplum sağlığının korunması hedeflemek üzere “COVİD-19 İLE MÜCADELE VE DAYANIKLILIK PRORAMI” kapsamında ‘hızlandırılmış’ bir hibe desteği programına çıkmıştır.

Program bütçesi 15 Milyon TL olup programın amacı ve öncelikleri aşağıdadır:

Program Amacı:

Çin'in Vuhan şehrinde 1 Aralık 2019 tarihinde ortaya çıkan yeni tip koronavirüs (COVID-19) hızla dünya genelinde yayılarak küresel bir salgın haline gelmiş, 11 Mart 2020'de Dünya Sağlık Örgütü tarafından pandemi olarak ilan edilmiştir. Bu sebeple bu alanda mücadeleyi desteklemek için "COVID-19 ile Mücadele ve Dayanıklılık Programı" oluşturulmuş, yaşanan can kayıplarının ve vaka sayılarının en aza indirilmesi bağlamında COVID-19 salgını ile mücadeleye katkı sağlayan ve salgının etkilerinin azaltılmasına yönelik acil çözüm sunan projelerin desteklenmesi amaçlanmıştır.

Program Öncelikleri:

  • Öncelik 1: Virüsün yayılımının önlenmesi ve kontrol altına alınması
  • Öncelik 2: Halk sağlığı için acil hazırlık ve müdahale çalışmaları
  • Öncelik 3: Salgının ülke ve bölge ekonomisine negatif etkilerinin azaltılmasına yönelik yenilikçi uygulamalar geliştirilmesi


Bu hızlandırılmış program, Ajans’ın çıkmış olduğu diğer desteklerden farklı olup başvuru süresi için bir (1) ay ve uygulama süresi için ise üç (3) ay süre tanınmıştır.  Bu programın başvuru formu ve ekleri elektronik ortamda, KAYS ( https://kaysuygulama.sanayi.gov.tr/ ) adresi üzerinden doldurulmalıdır. Başvuru tamamlandığında, başvuruya ilişkin taahhütname indirilerek pyb@mekva.org.tr adresine gönderilmelidir.

Programa ilişkin başvuru rehberi aşağıda bulunmaktadır. 

Bununla birlikte Ajans personeli, her zaman olduğu gibi, olası soruları yanıtlamak için hazır olacaktır.  Ancak, Ajans’a ulaşırken, ülkemizi etkileyen bu salgının daha fazla yayılmaması ve iletişim aksamalarına neden olunmaması için yüz yüze görüşmek yerine e-posta/faks gibi iletişim yönetmelerinden birinin kullanması önerilir:
 


Kamuoyuna Saygıyla Duyurulur.Dosyalar                                                                              :
MEVKA-COVID-19 BAŞVURU REHBERİ
MEVKA-COVID-19 BAŞVURU REHBERİ EKLERİ
MEVKA-COVİD-19 Sık Sorulan Sorular-1

TOBB LOGO Logo
Tobb Akredite Logo
Akşehir Osb Logo
Abigem Logo
Etü Logo
Resmi Gazete Logo
Ekonomi Bakanlığı Logo
kosgeb Logo
Teknokent Logo
mevka Logo
Rekabet Kurumu Logo
Kgf Logo
Mail Listemize Katılın
Formu kullanarak mail listemize katılabilir,
yeniliklerden ve duyurulardan anında haberdar olabilirsiniz.