YILLIK AİDAT VE MUNZAM AİDAT HK.
YILLIK AİDAT VE MUNZAM AİDAT HK.
19/10/2020 Pazartesi

Üyelerimizin kanunda belirtilen süreler içinde yıllık aidat ve munzam aidat borçlarını Odamız veznesine ya da aşağıdaki banka hesap numaraları verilen banka şubelerine en geç 2 KASIM 2020 tarihine kadar yatırması gerekmektedir.

Sayın Üyemiz;
 
Yıllık Aidat Munzam Aidat, her yılın HAZİRAN ve EKİM aylarında iki eşit taksitte ödenir. Zamanında ödenmemeleri halinde 6183 sayılı Kanun uyarınca yürürlükte bulunan oranlarda günlük olarak hesaplanarak gecikme zammı tahakkuk ettirilir.
 
Covid-19 salgını sebebiyle, piyasalarda oluşan ekonomik daralma ve üyelerin mağduriyeti göz önüne alınarak, üyelerimizin Haziran ayında ödemesi gereken yıllık ve munzam aidatların birinci taksiti herhangi bir gecikme zammı/faizi tahakkuk ettirilmeksizin uzatılarak, ikinci taksitle beraber Ekim ayına ertelenmişti. Zamlı veya hükmen ödeme durumunda kalınmaması için açıklanan yasalara göre hareket edilmesini önemle rica ederiz. Bu çerçevede; üyelerimizin kanunda belirtilen süreler içinde yıllık aidat ve munzam aidat borçlarını Odamız veznesine ya da aşağıdaki banka hesap numaraları verilen banka şubelerine en geç 2 KASIM 2020 tarihine kadar yatırması gerekmektedir.
 
5174 sayılı kanunun 77. maddesinde, zamanında ödenmeyen yıllık aidat ve munzam aidat ile kesinleşmiş gecikme zamlarının tahsili hakkındaki Yönetim Kurulu kararlarını ilam hükmünde kabul etmekte ve buna göre icra işlemlerinin yerine getirileceğini belirtmektedir. Bilgilerinize rica ederiz.

Saygılarımızla.
 


 NOT1: Ödemelerinizi, Odamız veznesine veya aşağıdaki banka hesap numaralarına yapabilirsiniz. Aidatlar ödenirken firmanın unvanı, Oda Sicil No ve ödemenin aidat ile ilgili olduğunun belirtilmesi önemle rica olunur.
 
 
T.HALKBANKASI A.Ş.  AKŞEHİR ŞUBESİ / TR76 0001 2009 5120 0016 0000 15
 
 
 
NOT2:
Ödemelerinizi Kredi Kartı İle Online Olarak Yapmak İçin,
-E-belge ve Aidat Ödeme Sistemine Kayıt Olabilirsiniz: https://uye.tobb.org.tr
-Kayıt Olmadan Hızlı Aidat Sorgulamak ve Ödemek İçin: https://uye.tobb.org.tr/hizliaidatodeme.jsp


DİĞER HABERLER
TOBB LOGO Logo
Tobb Akredite Logo
Akşehir Osb Logo
Abigem Logo
Etü Logo
Resmi Gazete Logo
Ekonomi Bakanlığı Logo
kosgeb Logo
Teknokent Logo
mevka Logo
Rekabet Kurumu Logo
Kgf Logo
Mail Listemize Katılın
Formu kullanarak mail listemize katılabilir,
yeniliklerden ve duyurulardan anında haberdar olabilirsiniz.