İKİNCİ EL MOTORLU KARA TAŞITLARI TİCARETİ YAPANLARA MESLEKİ YETERLİLİK SINAVI YAPILDI
İKİNCİ EL MOTORLU KARA TAŞITLARI TİCARETİ YAPANLARA MESLEKİ YETERLİLİK SINAVI YAPILDI
16/08/2018 Perşembe

Akşehir TSO Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Emin Makascı, İkinci El Motorlu Kara Taşıtlarının Ticareti Hakkında Yönetmelik hükümleri çerçevesinde alınması gerekli Mesleki Yeterlilik Belgesi -Motorlu Kara Taşıtları Alım Satım Danışmanı Seviye 4 veya Alım-Satım Sorumlusu Seviye 5 için sınavların TOBB MEYBEM aracılığıyla ilçemizde yapılması sağladığını ifade etti.


Bölgemizde faaliyet gösteren değerli üyelerimiz ve esnaflarımızdan 90 kişi başvuru yapmış ve sınava girmişlerdir. Teorik ve uygulama olmak üzere iki aşamalı olarak yapılan sınav programında yazılı bölümünden %70, uygulama sınavında %80 doğru yanıt veren katılımcılar Mesleki Yeterlilik Belgesini almaya hak kazanacağını belirtildi.

Başkan Makascı, üyelerimiz ve esnafımızın başka şehirlere gitmeden sınav işlemlerini ilçemizde gerçekleştirebilmesi noktasında TOBB MEYBEM ile görüşülerek sınav tarihinin öne alındığını ve yasal süreç içinde belgelerin alınması sağlanacaktır. Ayrıca 13-14-15 Ağustos 2018 tarihinde Odamızda yapılan sınavlarda TOBB MEYBEM Genel Müdürü Ahmet Saygın Baban ile TOBB MEYBEM Belgelendirme Müdürü Yasemin Sezer, TOBB MEYBEN Uzman yardımcısı gözetmen İbrahim Öztürk, Değerlendiriciler Arif Hakan Yalçın, Emrah Gerçek, Ercan Şimşir’e sınavların sorunsuz geçmesi için gösterdikleri hassasiyet den dolayı teşekkür etti.

Akşehir TSO Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Emin Makascı konuşmasının devamında,” uygulama sınavları için işyerlerinin kapılarını açan Sözbir Türkay Otomotiv sahibi Taner Yozgat’a, Keskin Otomotiv Sahibi Ramazan Keskin’e, Zevk Otomotiv Sahibi Hamza Tekten’e teşekkürlerimi sunarım.” dedi.
 
DİĞER HABERLER
TOBB LOGO Logo
Tobb Akredite Logo
Akşehir Osb Logo
Abigem Logo
Etü Logo
Resmi Gazete Logo
Ekonomi Bakanlığı Logo
kosgeb Logo
Teknokent Logo
mevka Logo
Rekabet Kurumu Logo
Kgf Logo
Mail Listemize Katılın
Formu kullanarak mail listemize katılabilir,
yeniliklerden ve duyurulardan anında haberdar olabilirsiniz.