AKŞEHİR TSO İLE AKŞEHİR TB İSTİHDAM TEŞVİKLERİNDEN FAYDALANMA ÇAĞRISINDA BULUNDU
AKŞEHİR TSO İLE AKŞEHİR TB İSTİHDAM TEŞVİKLERİNDEN FAYDALANMA ÇAĞRISINDA BULUNDU
07/03/2019 Perşembe
HABERE AİT VİDEO

İstihdam Seferberliği 2019 Kampanyası bilgilendirme toplantısı Akşehir Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Emin Makascı ve Akşehir Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Doğru beraberliğinde gerçekleştirildi.

TOBB Türkiye Ekonomi Şurası’nda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapılan istihdam seferberliği çağrısını hatırlatan Akşehir Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Emin Makascı, başlatılan kampanyayla iş dünyasına ve girişimcilere 8 farklı teşvik sunulduğunu söyledi.

Daha sonra söz alan Akşehir Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Doğru ise, teşviklerden özellikle ikisinin ön plana çıktığını belirterek, işverenleri mevcut istihdamı korumaya ve yeni istihdam yaratmaya çağırdı. Söz konusu teşviklerden ilki, 1 Şubat-30 Nisan tarihleri arasında sağlanacak her ilave istihdamın 3 ay boyunca ücret, sigorta primleri ve vergi maliyetinin devlet tarafından karşılanmasını öngörüyor. Devamında istihdamın sürdürüleceği 9 ay boyunca da sigorta primleri ve vergiler yine devlet tarafından karşılanıyor. İşe alınacak kişi kadın, genç ve engelli ise 9 aylık süre 15 aya kadar uzatılabiliyor.

İkinci teşvikle de; herhangi bir sebeple işinde sıkıntı yaşayan, faaliyetini yavaşlatan ya da durdurmak zorunda kalan işverenlere önemli bir destek getiriliyor. Bu durumdaki işverenlerin çalışanlarına maaşları 3 ay boyunca Kısa Çalışma Ödeneği kapsamında İşsizlik Sigortası Fonu’ndan ödeniyor.

Bu teşvikler konusunda şirket sahipleri ve yöneticileri kadar muhasebecilere ve şirketlerin insan kaynakları yöneticilerine de büyük görevler düştüğünün hatırlatıldığı toplantıda, teşviklere ilişkin tüm detaylara istihdamseferberligi.tobb.org.tr adresinden ulaşabileceği belirtildi.

Akşehir Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Emin Makascı ile Akşehir Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Doğru tüm iş dünyasına ve işverenlere çağrıda bulunduklarını söyleyerek; ‘’Türkiye’nin gücüne ve geleceğine güvenin. İstihdam Seferberliği 2019’a katılın, bu tarihi istihdam teşviklerinden faydalanın. En az bir işsiz vatandaşımızı işe alarak hem işinizi geliştirin, hem ekonominin büyümesine katkınız olsun, hem de Türkiye’nin geleceğine yatırım yaparak kazanan siz olun. Dünün en çok kazananları; Türkiye’ye yatırım yapanlar, Türkiye’de istihdam sağlayanlar oldu. Yarının en çok kazananları da, bugün Türkiye’ye yatırım yapanlar, insanımıza istihdam sağlayanlar olacak. Bu topraklarda bereketi ve umudu hiç kaybetmedik, kaybetmeyeceğiz. Bereketli ve umut dolu bir güne merhaba demek için; ‘Burada iş var, Burada aş var, Burada gelecek var’ diyoruz.’’ ifadelerine yer verdiler.
 
DİĞER HABERLER
TOBB LOGO Logo
Tobb Akredite Logo
Akşehir Osb Logo
Abigem Logo
Etü Logo
Resmi Gazete Logo
Ekonomi Bakanlığı Logo
kosgeb Logo
Teknokent Logo
mevka Logo
Rekabet Kurumu Logo
Kgf Logo
Mail Listemize Katılın
Formu kullanarak mail listemize katılabilir,
yeniliklerden ve duyurulardan anında haberdar olabilirsiniz.